Haberler

Hakkımızda

ŞİFA EĞTİM YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
ŞİFADER KİMDİR
Bismillahirrahmanirrahim.
Şifader, 2005 yılında sivil toplum vasfı ile Ankara’nın Keçiören İlçesinde faaliyetlerine resmi olarak başlamıştır.
Peygamber Efendimiz (s.a.v.), ‘’Sizin en hayırlınız, insanlara en faydalı olanınızdır.’’ Hadisi şerifi gereğince insanlığa ve milletimize, mümkün olan en üst seviyede hizmet etmeyi ve gayesi bu olan bireyler yetiştirmeyi amaçlamış, komşuluğun dahi tükendiği şu zamanlarda yardımlaşma ve dayanışma duygularının, gelişmesini sağlamak ve manevi her konuda yardımcı olup milli ve ilmi açıdan toplumun bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.
Şifader olarak 2006 yılında, İslami ilimlerin kapsamlı bir şekilde öğretildiği ilk medresemiz Keçiören de hizmet vermeye başlamıştır.
Ateş çemberine dönüştürülmeye çalışılan İslam dünyamızda, İslam alemi olarak büyük sıkıntılar çekmekte ve zorluklarla karşılaşmaktayız. Bu durum da bizleri derinden üzmektedir. Ülke insanımızın çoğunluğunu oluşturan gençliğimiz televizyon, internet, cep telefonu ile beyni zamanla uyuşturan bu sözde teknolojiye esir olmuş vaziyette, bunların sınırsız ve sorumsuz kullanımları sonucu gençliğimiz, hatta çocuk yaştaki yavrularımız uyuşturucu, kumar, terör ve gayri meşru ilişkiler gibi bir çok tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadırlar.
Kur-an ve sünnetin terk edildiği, Peygamber Efendimiz(s.a.v)’’ Öyle bir zaman gelecek ki insanlar iyiliği emretmeyecek; kötülükten de sakındırmayacaklar.’’ Hadisi şerifinde işaret etmiş olduğu şu dönemlerde bizlere çok önemli görevler düşmektedir…
Biz Şifader ailesi olarak Efendi Hazretlerimizin ışığında Adnan Hocamızın öncülüğünde yapmış olduğumuz ve siz çok değerli cemaatimizin katkılarıyla ayakta tuttuğumuz Keçiören Merkezimize, 2014 senesinin sonlarında Güneşevler Temsilciğimizi eklemiş bulunmaktayız.
Yaz döneminde çocuklarımızın, Allah’ın kelamı olan Kur’an-ı Kerim’i öğrenmelerini, bunun yanı sıra aile ve toplumda edep ve adapları öğrenerek toplumumuzda Rasûl’un ahlâkı ile belirgin bir birey olması çabası ile kursumuzda faaliyet göstermekteyiz. Çocuklarımızın yaz günü yoğun bir dini program ile sıkılmamaları için, sosyal aktivitelere ayırmış bulunmakta ve çocuklarımıza güzel vakit geçirtebilmek adına organizasyonlar düzenlemekteyiz. Amacımız vermiş olduğumuz hizmetin KURUMSAL YAPISININ YANINDA KALİTELİ-VERİMLİ olabilmesi ve GÜVENİLİR, ÖZVERİLİ ve de TEVAZU sahibi bir nesli KURAN-SÜNNET gölgesinde yetiştirebilmektir.
Bu gücü de evvel Allah’tan sonra da siz değerli cemaatimizden alıyoruz Elhamdülillah. Allah Celle Celalühü sizlerden razı olsun.
Bu süre zarfında ayrıca Allah’ın izni ile Keçiören de DARULFERAH KIZ MEDRESİMİZİ açtık. Bu ilim yuvamızda Hanım Hocalarımız tarafından 80’e yakın Hafızlık ve Arapça okuyan kızlarımız yetiştirilmektedir. Kız Medresemizde Hanım Hocalar tarafından eğitim alan, 3-6 yaş grubu kız-erkek okul öncesi eğitimi kurulup, annelerinin de aynı anda sohbet ve ders alabilme imkânı sağlanmıştır.
Değerli hocalarımız bu hizmete Allah rızası için baş koydular. Bu hizmetin devamlılığı, önce Allah’tan, sonra da siz değerli cemaatimizdendir.