Haberler

Misyonumuz

Şifader ailesi olarak, 2005 yılında sivil toplum vasfı ile Ankara’nın Keçiören İlçesinde faaliyetlerine resmi olarak başlamıştır.
Peygamber Efendimiz (s.a.v.), ‘’Sizin en hayırlınız, insanlara en faydalı olanınızdır.’’ Hadisi şerifi gereğince insanlığa ve milletimize, mümkün olan en üst seviyede hizmet etmeyi ve gayesi bu olan bireyler yetiştirmeyi amaçlamış, komşuluğun dahi tükendiği şu zamanlarda yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesini sağlamak ve manevi her konuda yardımcı olup, milli ve ilmi açıdan Din kardeşlerimizin bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.
Kur-an ve sünnetin terk edildiği Peygamber Efendimiz(s.a.v)’’ Öyle bir zaman gelecek ki insanlar iyiliği emretmeyecek; kötülükten de sakındırmayacaklar.’’ Hadisi şerifinde işaret etmiş olduğu şu dönemlerde bizlere çok önemli görevler düşmektedir…
Biz Şifader ailesi olarak Kur’an Kerim’i yol edinmiş, Rasulullah’ı rehber edinmiş, Efendi Hazretlerimizin ışığında Adnan Hocamızın öncülüğünde yapmış olduğumuz ve siz çok değerli cemaatimizin katkılarıyla, derneklerimiz de ayet-i kerimeler, hadisi şerifler ve Allah dostlarının kıssaları anlatılarak, cemaatimizin ilimden kopmaması için çaba sarf ediyoruz.
Elhamdülillah namaza başlayan veya kötü alışkanlıklarını terk eden kardeşlerimizin olduğunu bilmekteyiz. Böylece halkımızın dine karşı ön yargılı olduğu değil, din konularında bilgi sahibi olmadığını anlıyoruz. Bu durum neticesinde, bizlerin yani daha çok çalışması gerekliliğini doğuruyor.
Şifader olarak, emri bil maruf çalışmalarını, konu başlıkları ile kartlara yazdık ve bu kartlar ile emri bil marufa, Edirne’den Van’a, Mersin’den, Sinop’a , Yozgat’a, Konya’ya, İzmir’den , İstanbul’a, Urfa’dan , Antep’e, yani vatanın her bir toprağına uzandık.
Ama yetmedi, Amerika, Rusya, Avustralya, Almanya, İskandinav ülkelerine, Afrika ülkelerinde bulunan Müslüman kardeşlerimize de yaklaşık 15 milyona yakın emri bil maruf kartları dağıttık.
Dağıtım sebebimiz, ne ticari ne de reklam amacıydı, tek gaye Allah rızası idi.
Bu gücü de evvel Allah’tan sonra da siz değerli cemaatimizden aldık.